Vysoké triglyceridy

Domů Neaktuální léčba Vysoké triglyceridy
Omlouváme se, tato studie je již neaktuální.

Kardiovaskulární onemocnění patří v ČR, stejně jako v celé Evropě, k nejčastějším příčinám úmrtí. Ročně zemře v České republice na kardiovaskulární onemocnění více než 100.000 lidí.

 

Triglyceridy představují drobné tukové částice, které se krví dostávají do tukových buněk. Vysoké triglyceridy jsou jedním z rizikových faktorů vyvolávajících ukládání tukových částic v tepnách. Vznikají aterosklerotické pláty, které zhoršují průtok krve a mohou vést k úplnému uzávěru tepny s následkem smrti.

Mezi nejčastější důsledky vysoké hladiny triglyceridů patří infarkt myokardu, angina pectoris a cévní mozková příhoda. Kromě toho nás velmi vysoké triglyceridy ohrožují i vznikem akutního zánětu slinivky břišní. Navíc jsou jakýmsi ukazatelem celkového zdraví.

Zvýšená hladina triglyceridů značí, že s tuky v našem těle není něco v pořádku. To může být způsobeno nemocemi jako je např. cukrovka, snížená funkce štítné žlázy, porucha metabolismu, ovšem častější příčinou je nezdravý životní styl. Vzácná není ani kombinace více faktorů.

 

Ke snížení hladiny triglyceridů je potřeba dostatek pohybu, snížení nadváhy, zdravá strava, omezení příjmu alkoholu a nekouřit.

 

Pokud to nestačí, musí se nasadit léky. Pokud i přes medikamentózní léčbu stále nedosahujete cílových hodnot triglyceridů a cítíte, že chcete se svým zdravím a kvalitou života něco pozitivního udělat, neváhejte a navštivte naši kliniku.

 

Právě vám nabízí naše klinika možnost vstoupit do speciálního nadstandartního léčebného programu a žít tak delší, zdravější a kvalitnější život.

  Mám zájem o léčbu vysokých triglyceridů.

  Po vyplnění dotazníku Vás bude kontaktovat náš lékař.

  Vaše jméno *

  Vaše datum narození *

  Město *

  Telefonní kontakt *

  Léčíte se pro vysokou hladinu triglyceridů? *
  AnoNe

  Postihla Vás v minulosti KV příhoda? (infarkt myokardu, centrální mozková příhoda, operace stentu, atd) ? *
  AnoNe

  Jste diabetik II. typu alespoň 12 týdnů? *
  AnoNe

  Užíváte v současnosti léky na snížení hladiny cholesterolu? *
  AnoNe